כל השירותים

מחזור משכנתא

מחזור משכנתא אינו רק תרגיל חשבון…

שוק המשכנתאות בארץ הינו שוק דינמי המשנה את פניו בקצב מהיר בהתאם לשינויים במשק המקומי והעולמי. גם אנחנו כבני אדם עוברים שינויים אישיים וכלכליים לאורך חיינו והחלטות פיננסיות שקבלנו אתמול לא בהכרח טובות גם היום. לפיכך, רצוי מעת לעת לבדוק באופן יזום את שוק המשכנתאות העכשווי, ולבחון באם ניתן לנצל את התנאים הנוכחיים כדי לבצע מחזור משכנתא, כלומר להחליף את המשכנתא הקיימת במשכנתא משודרגת שתחסוך עבורנו סכומים משמעותיים.

מהו מחזור משכנתא

מחזור משכנתא הינו שינוי במסלול המשכנתא אשר גורם לשינוי בריבית, ללא תוספת להיקף המשכנתא. כשאתם ממחזרים משכנתאות, אתם בעצם לוקחים משכנתא חדשה המתאימה לכם עכשיו ומסלקים את המשכנתא הקיימת שלכם. בין היתר, השינויים בין שתי המשכנתאות יכולים להיות בהרכב ההלוואה, בריביות, בשיטות החזר, באורך תקופת ההלוואה וכולי. הרבה פעמים מנצלים לווים את פעולת מחזור המשכנתא הקיימת גם כדי לקבל סכום נוסף למטרות שונות. שימו לב מחזור משכנתא אינו סתם תרגיל מתמטי (ולא כל שכן מחזור והגדלה), זהו כסף אמיתי שיהיה (או שלא יהיה) לכם בכיס בשנים הבאות!

מה צריך לקחת בחשבון כדי לבחון את כדאיות מחזור משכנתא

כאשר בוחנים את הכדאיות לבצע מחזור משכנתא חשוב לקחת בחשבון את הבאים:

 • יתרת המשכנתא הקיימת לסילוק, הרכבה, עמלות הפירעון המוקדם בכל אחד מהמסלולים, משך הזמן שנותר והתנהלות תקינה שלה בשנים האחרונות.
 • תנאי השוק הנוכחיים הרלוונטיים להלוואות שלכם כמו: ריבית הפריים, שערי המט"ח, מדד המחירים לצרכן וערכי מדדי הבסיס.
 • התאמת הרכב המשכנתא לצרכים העכשוויים שלכם.
 • הוראות בנק ישראל.
 • התייחסות לאלמנטים ספציפיים של הליך מחזור משכנתא, כמו למשל:
  • ברוב המקרים ביצוע מחזור עדיף בבנק אחר ולא בבנק בו קיימת המשכנתא הנוכחית!
  • במהלך חיי המשכנתא קיימת נקודת אל-חזור אשר ממנה ואילך לא כדאי למחזר את המשכנתא, גם אם הריביות שניתן להשיג נמוכות יותר!
  • מגבלות בנק ישראל על הרכב המשכנתא נוגעות להלוואות חדשות בלבד. ממחזרי משכנתא יכולים להישאר עם שיעור רכיב הריבית המשתנה שהיה במשכנתא המקורית או להפחיתו.
  • לקיחה בחשבון שבעתיד ייתכן שתרצו למחזר את המשכנתא שוב.

אם מחזור המשכנתא יתברר ככדאי, מומחי המשכנתאות של ספירלי ילוו אתכם לאורך כל התהליך, כך שהוא יתבצע ביעילות, בקלות, במהירות ובריבית ללא תחרות. גם אם תגיעו למסקנה שלא כדאי לכם למחזר את המשכנתא כרגע עדיין חשוב להמשיך ולבחון אותה מעת לעת. רוצים להתחיל ולחסוך עשרות אלפי ₪? זה הזמן להתאזן ולמחזר את המשכנתא! 

איזו משכנתא אתם מעדיפים?

לבחינת כדאיות המחזור וכדי שמומחי המשכנתאות של ספירלי ילוו אתכם לכל אורך התהליך ויעזרו לכם לבחור את המשכנתא מתאימה ביותר לאופי, לצרכים וליכולות שלכם, מתוך מגוון רחב של מסלולי משכנתאות, התקשרו עכשיו למוקד ספירלי 5507* או מלאו פרטים בטופס בקשה למשכנתא, הקישו "שלח" ונציג מטעמנו יחזור אליכם. במהלך השיחה, תוכלו לקבל אישור היתכנות לקבלת המשכנתא ולהמשיך איתנו הלאה לקבלת אישור עקרוני ולשלבים הבאים. קצרים בזמן? אנא השאירו פרטים בטופס משמאל ונחזור אליכם בהקדם. מעוניינים לבדוק מהו ההחזר החודשי של המשכנתא שאתם צריכים? כלים ומחשבונים לשירותכם. רוצים לדעת עוד? מילון מונחים לשירותכם.

קצרים בזמן? אנא השאירו פרטים בטופס הבא ונחזור אליכם בהקדם
שלחת? הרווחת!

שינוי גודל גופנים
ניגודיות